گلوکوآمین

گلوکزآمین

گلوکوآمین یک ترکیب طبیعی است که در عناصر سازنده غضروف وجود دارد. هنگامی که  سگ‌ها از آرتروز یا دردهای استخوانی و

مفصلی رنج می‌برند، گلوکزآمین می‌تواند به عنوان کمک کننده به ترمیم غضروف‌های مفاصل بکار رود.

بین مکمل‌های گلوکوزآمین برای انسان و مکمل‌های گلوکوزآمین برای سگ تفاوت وجود دارد، بنابراین اگر تصمیم دارید گلوکوزآمین سگ خود را به عنوان یک مکمل ارائه دهید، لطفا با دامپزشک خود در مورد مقدار دوز مناسب برای نژاد، اندازه، سن و شرایط سگ صحبت کنید.

از آنجا که گلوکوزآمین یک مکمل طبیعی است، میتوان آن را در غذاهایی که سگ شما دوست دارد، یافت. منابع عالی گلوکوزآمین به طور طبیعی در غذاهایی که سگ شما می‌تواند هر روز بخورد وجود دارد.

پای مرغ

پای مرغ حدود 30 ٪ غضروف دارد. این غضروف حاوی حدودا 5 ٪ گلوکوزآمین است. محققان تقریباً 450 میلی‌گرم گلوکوزآمین در هر پای مرغ را تخمین زده‌اند. پای مرغ برای سگ شما می‌تواند منبع بسیار خوبی از گلوکوزآمین باشد. پای مرغ به نوعی نقش

مسواک زدن طبیعی برای دندان‌های سگ شما را دارد. همانطور که سگ شما پای مرغ را میجوید، گلوکوزآمین را نیز از غضروف جذب می‌کند.

نای گاو

دقیقاً مانند پای مرغ، نای گاو بیشتر از غضروف ساخته شده است. یک قطعه 30 گرمی نای گاو می‌تواند حدود 1400 میلی‌گرم یا

بیشتر گلوکوزآمین داشته باشد.

یک سگ مبتلا به درد آرتروز با اندازه متوسط، ممکن است به حدود 1000 میلی‌گرم گلوکزآمین برای تسکین ناراحتی و درد آرتروز و استخوان و مفصل نیاز داشته باشد. جویدن نای گاو ممکن است به طرق مختلف برای سگ شما مفید باشد.

نای گاو دارای پروتئین زیاد و چربی کمی است. با استفاده از گلوکوزآمین و کندرویتین، سلامتی مفصل سگ شما همراه با سلامت دندان آن بدست میآید.

دم خوک

یافتن مقدار کمی گلوکوزآمین و کندرویتین برای رژیم غذایی سگ جهت کمک به تغذیه و پرورش استخوان‌ها و مفاصل دردناک

مفید است. یافتن دم خوک، گوش خوک، پای اردک و گردن اردک، بوقلمون و بره دشوارتر است.

برخی از فروشگاه‌های حیوانات خانگی ممکن است این موارد را برای مراقبت از دندان و همچنین برای افزایش مصرف گلوکزآمین داشته باشند.

اگر به سگ خود، دم خوک، پای مرغ و گوش خوک می‌دهید باید سگ خود را از نظر علائم مربوط به ناراحتی معده تحت نظر قرار دهید و یک بار در روز و فقط چند بار در هفته این کار را انجام دهید تا معده سگ شما تحت تأثیر پروتئین و چربی زیاد این غذاها

قرار نگیرد.

گلوکزآمین قسمت مهمی از رژیم غذایی سگ شماست. حیوانات مسن به لحاظ ابتلا به عوارضی همچون آرتروز و ناراحتی‌های مفصلی بسیار مستعد بیماری‌های مفاصل و دیسک می‌باشند. به مروز زمان و به تدریج غضروف‌ها قدرت نگه داشتن مایعات را از دست می‌دهند و همین موضوع دردهای مفصلی را به همراه میآورد. مصرف روزانه گلوکزآمین طبق تجویز موجب می‌شود که این مایعات سفت‌تر شده و خاصیت ژلاتینی به خود بگیرند و بنابراین غضروف بتواند مایع بیشتری را در میان خود نگه دارد.

این خاصیت ضمن اینکه باعث افزایش دسترسی غضروف به مواد غذائی می‌شود، تحمل فشار بیشتر بر روی مفصل را نیز افزایش می‌دهد. بنابراین باعث کاهش اصطحلاک و کاهش درد اطراف مفصل می‌شود.

گلوکزآمین برای درمان اسب، سگ و گربه بکار میرود. علیرغم مصرف گسترده و جهانی گلوکزآمین، موفقیت گلوکزآمین در درمان لنگیدگی و فلج متفاوت است.

بدن برخی از حیوانات بسیار عالی به این دارو جواب می‌دهد و در مورد برخی دیگر هیچ بهبودی حاصل نمی‌شود.

این دارو بدلیل سابقه مطمئن و بدون عارضه خود از داروهای اولیه‌ای است که توسط پزشک در حیوانات کوچک مبتلا به آرتروز تجویز می‌شود.

حیواناتی که به این دارو پاسخ نمی‌دهند، بایستی مورد بررسی بیشتری قرار گیرند.

گلوکزآمین داروی بسیار سالمی است. برخی از افراد ممکن است با مصرف گلوکزآمین در حیوان مبتلا به دیابت خود، نگران بالا رفتن قند در آن‌ها باشند. تحقیقات جدید نمایانگر این مساله است که مصرف گلوگزآمین در حیوانات مبتلا به دیابت نیز بلا مانع

است. توصیه می‌شود که میزان قند خون در حیوانات دیابتی که گلوکزآمین مصرف می‌کنند، طی فواصل مشخصی چک شود.

Slider