درباره گیلک دانه نوید

درباره گیلک دانه نوید

GDN001

 شرکت گیلک دانه نوید به عنوان یکی از زیر مجموعه های شرکت نوید مرغ گیلان در سال 1394 و با هدف تولید خوراک آبزیان، طیور و حیوانات خانگی در شهر صنعتی رشت تأسیس شد. این مجموعه، یک شرکت خانوادگی است که فعالیت خود را از سال 1358 توسط آقای عبداله نوید طالمی در زمینه پرورش طیور و همزمان در زمینه تکثیر و پرورش ماهیان گرمابی آغاز نمود. این مجموعه با پشتکار و تلاش های شبانه روزی و همچنین توسعه روز افزون فعالیت های پرورشی ایشان در سال 1374 به طور رسمی با نام شرکت نوید مرغ گیلان به ثبت رسید.

واحدهای در حال فعالیت شرکت عبارتند از:

شرکت گیلک دانه نوید در راستای حمایت از تولیدات داخلی و کاهش هزینه های مربوط به واردات خوراک با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا خط تولید خوراک اکسترود و پلت خود را، هر کدام با ظرفیت 20 تن در ساعت، راه اندازی نمود. برای این منظور ماشین آلات از دو شرکت Andritz و Famsun که از برترین و شناخته شده ترین تولید کنندگان ماشین آلات خوراک دام، طیور و آبزیان دنیا هستند، خریداری شد. هدف این شرکت علاوه بر تامین نیاز مزارع پرورشی خود، تولید خوراکی با کیفیت و متناسب با نیاز پرورش دهندگان با بهره گیری از مشاورین و متخصصین زبده و همچنین تجارب بدست آمده طی سال های متوالی در امر تغذیه و پرورش آبزیان و طیور می باشد.

در زمان تولید خوراک آبزیان، توجه به خصوصیات خوراک برای گونه های مختلف امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. خطوط اکستروژن با ظرفیت بالا و منحصر به فرد گیلک دانه نوید قادر به تولید انواع مختلف خوراک آبزیان است. اکسترودرهای گیلک دانه نوید با اطمینان از ویژگی های دقیق فیزیکی هر نوع خوراکی قادرند تا غوطه وری را براساس اینکه خوراک در کدام سطح از آب در دسترس باشد، تنظیم کنند. خشک کردن یکی از مراحل اصلی در تولید خوراک اکسترود است. خشک کن های منحصر به فرد این شرکت محصولاتی را تولید می کنند که با نهایت ظرافت و در عین حال دقت و یکنواختی خشک شده اند. این فرآیند در تک تک مراحل به طور کاملا اتوماتیک کنترل شده و می توانند محصولات مختلف در اندازه های متنوع از 0/8 تا 40 میلی متر را با حداکثر یکنواختی ممکن خشک کنند.
پوشش دار کردن در خلاء (vacuum coating) فرآیندی است که طی آن مایعات می توانند در خوراک اکسترود شده، پلت یا محصولات متخلخل وارد شوند. اضافه کردن افزودنی های مایع مانند بهبود دهنده های هضم، ویتامین ها، چربی ها و افزایش دهنده های خوشخوراکی تنها بخشی از این توسعه است.

سیستم اتوماسیون گیلک دانه نوید در طی زمان قابلیت یادگیری داشته و براساس اطلاعات دریافتی از برترین تولید کنندگان خوراک آبزیان دنیا قابل به روز رسانی است. بنابراین، دوزبندی دقیق انواع افزودنی های خوراک (خشک یا مرطوب)، کنترل بهینه خوراک شناور/غوطه ور/فرورونده، تنظیم دقیق و یکنواخت رطوبت و پویایی و انعطاف پذیری در فرمولاسیون امکانپذیر است.
واحد کنترل کیفی و آزمایشگاه شرکت گیلک دانه نوید همواره منشا و کیفیت مواد اولیه را کنترل می نماید. همچنین گروه تحقیق و توسعه این شرکت با بهره گیری از نیروهای متخصص همواره در پی بهبود محصولات و یافتن محصولات متناسب با نیاز پرورش دهندگان تحت شرایط پرورشی متفاوت بوده و با برگزاری کارگاه های آموزشی و ترویجی، سعی در به اشتراک گذاشتن تازه ترین اطلاعات در زمینه پرورش و تکثیر آبزیان و پرورش طیور خواهد داشت.

شرکت نوید مرغ گیلان با تلاش و پشتکار صادقانه، مزارع مرغ مادر، مرغ گوشتی، کارخانه های جوجه کشی، استخرهای تکثیر و پرورش ماهیان گرمابی را با انتخاب بهترین موقعیت های مکانی از نظر پرورش و امنیت زیستی در سطح استان گیلان گسترش داده و اینک به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان جوجه یک روزه گوشتی کشور سهم به سزایی در تولید گوشت طیور داشته و به دلیل داشتن استخرهای پرورش ماهی متعدد رشد قابل توجهی از نظر تولید ماهیان گرمابی دارد. این شرکت همراه با تاسیس کارخانه تولید خوراک و همچنین با تکمیل و بهره برداری از کشتارگاه طیور به عنوان یک زنجیره کامل و با برند نوید بیش از پیش مطرح خواهد شد.